GENÇ TİCARET KÖPRÜSÜ 2. ÜLKE SUNUM FİNAL PROGRAMI

İpekyolu olarak Genç MÜSİAD Bursa Şubesi işbirliği ile 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerinde başlattığımız ve şehrimizde yükseköğrenim gören uluslararası öğrencilerin staj ve istihdam imkanlarını oluşturmak; girişimcilik ruhuna sahip öğrencilerin ticari kabiliyetlerini pekiştirmek; uluslararası ticaret hacmini genişletmek isteyen firmalar için nitelikli  istihdam olanakları sağlamak, uluslararası öğrencilerin kendi ülkeleri ve Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğine katma değer oluşturmalarını temin etmek amacı ile 2. gerçekleştirdiğimiz Genç Ticaret Köprüsü Projesinin kapanışını Ülke Sunum Yarışması ile taçlandırdık.

Programımıza Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, BTÜ Rektör Vekili Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Gürsu Tekdemir , MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve yönetim kurulu üyeleri, İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan ve  yönetim kurulu üyeleri, Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu, Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Abdüssamed Kahraman ve  yönetim kurulu üyeleri, İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan ve  yönetim kurulu üyeleri,   uluslararası öğrenciler ile çok sayıda MÜSİAD, BEKSİAD, Genç TÜMSİAD, MMG Bursa, BİHMED  yönetim kurulu ve üyeleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programımız protokol konuşmaları, Ülke Sunum Yarışmasına katılım sağlayan öğrencilere katılım belgesi, mansiyon ödülü almaya hak kazanan öğrencilere ödülleri takdim edildi. Jüri değerlendirmesi sonucu yarışmanın 1. si Bursa Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğrencisi Türkmenistanlı Dövran Gazakov, 2.si Bursa Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü Öğrencisi Kırgızistanlı Burul Türkmenova, 3. sü Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi Afganistanlı Ömer Hassas’a hediyelerinin takdiminin ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.

about us